מאמרים

מסחר מודרני מחוץ לקופסה - חלק II

בעל המאה הוא בעל הדעה.
אבל בעצם מי מעצב את החוקים אם לא אזרחי העולם, פועלי כל הארצות. ניתן להגיד כי בעלי הממון הם אלה שקובעים אבל אמירה זו נכונה רק אם אנחנו נותנים להם את הכוח לעשות זאת. אנחנו, בשורה התחתונה – עבדים לשיטה שלא משאירה הרבה כוח בידיים שלנו – רק כי חונכנו מילדות לשיטה הזו. השיטה הזו מגבילה אותנו לשלם עבור שירותים וסחורות בכסף.
אם אשאל כל אחד ואחת מכם – האם הוא או היא מכירים דרכים אחרות, תיאורטיות לשלם עבור סחורות ושירותים לא תהיה לכם בעיה לענות לי. הרי אפשר להחליף שירות אחד עבור שירות אחר, סחורה אחת עבור אחרת – כך אפשר לדאוג לכך שכל אחד שיש לו מה להציע יוכל להחליף את זה עם הפלח באוכלוסייה שדרוש לאותה סחורה בכמות גבוהה. למשל, אם נתמקד על אוכלוסיה של נערות מתבגרות – הדרישה לשירותיה של קוסמטיקאית תהיה גבוהה מאוד – בשל שינויים הורמונליים ופיתוח מודעות עצמית גבוהה בגיל ההתבגרות. כל שנשאר לחשוב הוא מה יכולות אותן נערות מתבגרות להציע כתחלפותה לשירותיה של קוסמטיקאית מבלי לשלם על כך בכסף.
מסחר אדפדטיבי
אנחנו כבר שנים חיים באותה שיטת מסחר מבלי לחשוב על חלופות שיכולות להיטיב עימנו. רעיון המסחר חסר הכסף הוא רעיון עתיק שנעלם לחלוטין כמעט מהעולם שלנו. אנחנו לא חייבים לוותר על שיטת המטבעות והשטרות כדי להשתמש בו אלא לשלב אותו בשיטה הקיימת.

חזרה לחלק ראשון