מאמרים

מעמד האנליסטים בישראל - חלק II

הם מרגישים צורך מתמיד לבדוק היטב האם כדאי לסמוך על האנליסטים. פעולות של הגנה עצמית כלכלית של המשקיעים אינה אשמתם. מה יעשה אותו משקיע שעל מקדש כספו יכול לעמוד זוטר קוטל קנים שיכול לסכן את הונו.


כיצד מרוויח אנליסט בארץ?
קיימים שתי דרכים להרוויח או באמצעות מחיר היעד שמיועד לטווח הארוך או ליצור פעולות מחזוריות של קנייה מכירה וחוזר חלילה תוך כדי גריפה מזערית של הרווחים מקנייה לקנייה.
אומנם עתידם של האנליסטים בארץ נצבע בצבעים אופטימיים למדי. בעשור האחרון חלה עלייה דרמטית בביקוש לאנליסטיים. כיום חברות רבות מודעות מאוד ויותר פתוחות לאנליזה.
האנליסט כיום מצליח לנתח את המצב בצורה מקצועית מאשר כתב כלכלה בכיר היה מצליח לנתח. כמות המידע שעובר לאנליסטים מקנה להם את היכולת לנתח נאמנה את סקירותיהם.
אלא שצריך להיזהר, שכן גם במקצוע זה בדומה לעיתנואות היצר לשאוב מידע מסווג לצורך סקירותיהם גדול גם גדול. לא מעט אנליסטים מצאו עצמם מאחורי סורג ובריח משום שהשתמשו במידע שהודלף ממידע סודי של חברות. צריך לזכור שיש הרבה דרכים לעשות כסף ולא חייב לעשות זאת תוך כדי סיכון של כניסה לכלא.
אחרי הכל מי שרוצה להיות אנליסט כדאי מאוד שיאהב את מה שהוא עושה. כי אם הוא לא אוהב. העבודה תשחוק אותו מהר מאוד. האינטנסיביות בעבודה ושעות העבודה הרבות המגיעות ביום לכ 15 שעות ביום לא יטיביו עם אותם אלה שבאו למקצוע זה רק כדי לעשות כסף.

חזרה לחלק ראשון